Hoppa till sidans innehåll

2010


TÄVLINGSRESULTAT 2010

TUNA KARATECUP
Silver Kata - John Wiseby
Guld Kumite - John Wiseby
Guld Kumite - Kevin Aiderfors
Silver Kumite - Nehro Pourian
Brons Kumite - Aboud Habib
BronsKumite - Nehro Pourian
Silver Kumite - Marcus Gustafsson
Brons Kumite - Izabella Willefors
Brons Kumite - Robert Malmborg
Brons Kumite - David Andersson
Brons Kumite - Edis Sabic

TRUPPENS BÄSTA INSATSER: David Andersson - Kumite, Abanob Abdelahad - Kata, Aboud Habib - Ledaregenskaper

MALMÖ KARATE OPEN
Brons Kata - Edis Sabic
Silver Kata - John Wiseby
Brons Kumite - Nehro Pourian

BUDOGYMNASIET OPEN
Brons Kata - Sofie Sievert
Brons Kata - John Wiseby
Guld Kumite - Kevin Aiderfors
Silver Kumite - John Wiseby
Brons Kumite - Robert Malmborg

BUDOGYMNASIET OPEN
Brons Kata - Sofie Sievert
Brons Kata - John Wiseby
Guld Kumite - Kevin Aiderfors
Silver Kumite - John Wiseby

YUI SHIN KAI OPEN IV
Guld Kumite - John Wiseby
Guld Kumite - Aboud Habib
Silver Kumite - Linnea Kuokkanen
Brons Kumite - David Andersson
Brons Kumite - Nehro Pourian


BUSHIDO OPEN
Brons Kata - Edis Sabic

RIKSMÄSTERSKAP I WADORYU

Guld Kata - John Wiseby
Silver Kata - Martin Eriksson
Silver Kata - Edis Sabic
Brons Kata - Karolin Eriksson
Brons Kata - David Andersson
Brons Kata - Linnea Eriksson
Brons Kata - Abanob Abdelahad
Brons Kata - Sofie Sievert
Brons Kata - Nehro Pourian
Guld Kumite - Elliot Tjärnström
Guld Kumite - John Wiseby
Silver Kumite - Nehro Pourian
Silver Kumite - Edis Sabic
Brons Kumite - Linnea Koukkanen
Brons Kumite - Izabella Willefors
Brons Kumite - David Andersson

Bästa insats: Edis Sabic - kumite, Abanob Abdelahad - kata, David Andersson - kumite

BUDO NORD KARATE OPEN
Brons Kata - John Wiseby 
Guld Kumite - John Wiseby

SM
Silver Kumite - Edis Sabic 
Brons Kumite - Nehro Pourian

EUROPAMÄSTERSKAP I WADORYU
Brons Kumite - Aboud Habib

HEIAN CUP
Guld Kumite - Nehro Pourian
Guld Kumite - Omar Kanbour
Guld Kumite - John Wiseby
Brons Kata - Elliot Tjärnström
Brons Kumite - Kevin Aiderfors

STOCKHOLM KARATE OPEN
Silver Kata - John Wiseby
Brons Kata - Andrija Stojanovic
Guld Kumite - Elliot Tjärnström
Guld Kumite - John Wiseby
Brons Kumite - Nehro Pourian
 

KARATE KID CUP
Guld Kata - John Wiseby
Silver Kata - David Andersson
Guld Kumite - David Andersson
Silver Kumite - John Wiseby
Brons Kumite - Elliot Tjärnström

SVENSKA JUNIORPOKALEN 
Silver Kumite - Edis Sabic
Brons Kumite - Nehro Pourian

Uppdaterad: 12 MAJ 2011 03:04
Skribent: Håkan Edvinhielm

KALENDER 2018

JANUARI

17 Terminstart

FEBRUARI

10-12 Nukina-läger

18 BBC+WKSH Årsmöte

26 Extr. träning 6 kyu-

MARS

12 Gradering

16 Årsmöte

18-19 SM

APRIL

MAJ

26-27 McGrath-läger

29 och 31 gradering

JUNI

JULI

JULI

AUGUSTI

20 Möte Styrelse/Instruktörer

29 Terminsstart

SEPTEMBER

17 Extra Årsmöte

OKTOBER

10 Extra årsmöte

NOVEMBER

DECEMBER

10 Gradering (rösegårdsskolan)

12 Avslutning (skallbergsskolan)

Postadress:
Västerås KK - Karate
Omar Kanbour, Bandverksgatan 51
72479 Västerås

Besöksadress:
Rösegårdsskolan - Stålverksgatan 146, Skallbergsskolan - Karlfeldtsgatan 5
72226 Västerås

Kontakt:
Tel: 076-1953221
E-post: This is a mailto link

Se all info